Collection: Back to School

Here you can find our top picks for perfect back to school meals!
52 products
  • Apple Juice - Simply - 11.5 oz
    Regular price
    $2.19
    Sale price
    $2.19
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bananas (bunch)
    Regular price
    $1.99
    Sale price
    $1.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Blackberries (package)
    Regular price
    $3.49
    Sale price
    $3.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Blueberries (package) per pint
    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Broccoli (bunch)
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Carrots - Baby - Cut & Peeled - per bag
    Regular price
    $1.99
    Sale price
    $1.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Celery (each)
    Regular price
    $1.99
    Sale price
    $1.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese - American - Sliced - Organic - Horizon - 8 oz
    Regular price
    $4.99
    Sale price
    $4.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese - Mozzarella - Vegan - Daiya
    Regular price
    from $4.75
    Sale price
    from $4.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese - Semi- Soft - Babybel ( 6 pieces)
    Regular price
    $4.39
    Sale price
    $4.39
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese - Semi-Soft - Babybel - Gouda - bag of 6
    Regular price
    $3.89
    Sale price
    $3.89
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese- Medium Cheddar Sliced - Sargento
    Regular price
    $4.49
    Sale price
    $4.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese- Provolone sliced- Sargento (12 slices)
    Regular price
    $4.79
    Sale price
    $4.79
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chestnuts - Peeled - per 3.5 oz bag
    Regular price
    $3.99
    Sale price
    $3.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chocofreta - Chocolate - Cream - Imported - 380g
    Regular price
    $6.29
    Sale price
    $6.29
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chocofreta Minis - 210 grams
    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chocofreta Minis - Hazelnut - 210 grams
    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chocolate covered wafers - Chocofreta
    Regular price
    from $1.25
    Sale price
    from $1.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cottage Cheese - 2% - Good Culture - 5.3 oz
    Regular price
    $1.99
    Sale price
    $1.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cotton Candy Grapes - per container
    Regular price
    $6.99
    Sale price
    $6.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cream Cheese - Philadelphia - Original - 8 oz
    Regular price
    $4.09
    Sale price
    $4.09
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cucumber - Hot House (each)
    Regular price
    $1.99
    Sale price
    $1.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Grapes - Green - Seedless per lbs.
    Regular price
    $3.99
    Sale price
    $3.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Grapes - Red Seedless per lbs.
    Regular price
    $3.99
    Sale price
    $3.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Humus - Classic Sabra - 25 oz
    Regular price
    $6.99
    Sale price
    $6.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Ion Noisetta Pralines- Mini's- 500g
    Regular price
    $15.99
    Sale price
    $15.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lemonade - Simply - 11.5 oz
    Regular price
    $2.19
    Sale price
    $2.19
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lemonade - Simply - 52 oz
    Regular price
    $4.69
    Sale price
    $4.69
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mandarin Oranges (each)
    Regular price
    $0.99
    Sale price
    $0.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mango (each)
    Regular price
    $1.99
    Sale price
    $1.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Milk - Lowfat - Chocolate - Horizon - Pack of 6
    Regular price
    $8.99
    Sale price
    $8.99
    Regular price
    $10.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Milk - Lowfat - Strawberry - Horizon - Pack of 6
    Regular price
    $8.99
    Sale price
    $8.99
    Regular price
    $10.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Milk - Lowfat - Vanilla - Horizon - Pack of 6
    Regular price
    $8.99
    Sale price
    $8.99
    Regular price
    $10.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Multivitamin Fruit Juice - Amita - 1 Liter
    Regular price
    $4.99
    Sale price
    $4.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Orange Juice - Simply - 11.5 oz
    Regular price
    $2.19
    Sale price
    $2.19
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Peach Juice - Amita - 1 Liter
    Regular price
    $4.99
    Sale price
    $4.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Peanut Butter - Beat me to the Crunch - The Peanut Principle
    Regular price
    $6.99
    Sale price
    $6.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Peanut Butter - Keep'in it Smooth - The Peanut Principle
    Regular price
    $6.99
    Sale price
    $6.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pepper - Red (each)
    Regular price
    $1.49
    Sale price
    $1.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pita Bread - Mediterranean Brand (10 pitas per pack)
    Regular price
    $2.89
    Sale price
    $2.89
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Preserves - Apricot - Marco Polo - Imported
    Regular price
    $4.50
    Sale price
    $4.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Preserves - Fig - Marco Polo - Imported
    Regular price
    $4.50
    Sale price
    $4.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Preserves - Strawberry - Marco Polo - Imported
    Regular price
    $4.50
    Sale price
    $4.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Raspberries (package)
    Regular price
    $4.99
    Sale price
    $4.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Strawberries 16 oz
    Regular price
    $4.99
    Sale price
    $4.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • String Cheese - Mozzarella - Polly O - 24 pack
    Regular price
    $7.54
    Sale price
    $7.54
    Regular price
    $10.54
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tahini - Krinos - Imported - 1 lb
    Regular price
    $6.99
    Sale price
    $6.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tomato - Grape (per cont.)
    Regular price
    $2.99
    Sale price
    $2.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tortillas Flour 8" - Mayan - 12oz./ 8 count
    Regular price
    $2.49
    Sale price
    $2.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tzatziki Sauce - Krinos Brand (7oz)
    Regular price
    $2.50
    Sale price
    $2.50
    Regular price
    $5.50
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Yogurt - Fage - 2% - 7 oz
    Regular price
    $2.09
    Sale price
    $2.09
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Yogurt - Greek - Fage - 0% - 6 oz
    Regular price
    $2.09
    Sale price
    $2.09
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out